چاپ کارت پرسنلی بر روی انواع کارت خام پی وی سی

ساخت وبلاگ
چکیده : چاپ کارت پرسنلی بر روی انواع کارت خام پی وی سی در حال... با عنوان : چاپ کارت پرسنلی بر روی انواع کارت خام پی وی سی بخوانید :

 

چاپ کارت پرسنلی بر روی انواع کارت خام پی وی سی

 

 

در حال حاضر یکی از پر کاربردترین شیوه های احراز هویت برای سازمانها و ادارات و... ، استفاده از چاپ کارت پرسنلی پی وی سی است. با توجه به کاربرد روز افزون کارت های پی وی سی PVC، چاپ با کیفیت و مقرون به صرفه این نوع کارت ها دارای اهمیت می باشد.

 

انواع کارت پرسنلی

برای چاپ کارت پرسنلی بر اساس نوع کاربرد آن میتوان از کارتهای خام پی وی سی که خصوصیات مختلفی دارند استفاده کرد

 کارت های خام پی وی سی  را براساس خصوصیات فیزیکی کارت می توان به چهار نوع اصلی تقسیم کرد که عبارتند از : کارت های حافظه ای ، کارت های تماسی ، کارت های غیرتماسی و کارت های ترکیبی. برای استفاده از کارت خام پی وی سی که برای چاپ کارت پرسنلی مورد استفاده قرار میگیرد از هر یک از این کارتها میتوان استفاده کرد .

 

در ادامه ویژگی های هر یک از این کارتها را بیان میکنیم.

 

چاپ کارت پرسنلی بر روی کارت های حافظه ای

کارت های حافظه ای مانند کارت های مغناطیسی، صرفاً به منظور نگهداری اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرند. کارت های حافظه ای با وجود یک دستگاه کارت خوان از یک کانال ارتباطی که کاملاً تحت کنترل دستگاه کارت خوان است هدایت می گردند. در این نوع از کارت های پرسنلی هوشمند ، اطلاعات امنیتی بر روی کارت ضبط شده است و بدون “کلمه رمز صاحب کارت” دسترسی به اطلاعات موجود ممکن نخواهد بود.

 

چاپ کارت پرسنلی بر روی کارت های غیر تماسی Contactless

کارت های غیر تماسی با استفاده از فرکانس رادیویی و بدون نیاز به خروج کارت از کیف دارنده آن، اطلاعات مورد نیاز را منتقل می کنند . در فناوری بکار رفته دستگاه کارت خوان بدون تماس فیزیکی با خود کارت اقدام به انتقال اطلاعات و انجام تراکنش مالی می کند . انرژی مورد نیاز برای فعال شدن تراشه ممکن است به دو صورت تدارک دیده شود : یکی از طریق باطری مینیاتوری تعبیه شده بر روی کارت و یا از طریق امواج میکروویو که توسط دستگاه کارت خوان مخابره شده و توسط کارت دریافت خواهد شد. این نوع از کارتهای پرسنلی به عنوان کارت های بدون تماس یا Contact Less نیز شناخته میشوند.

 

چاپ کارت پرسنلی بر روی کارت های تماسی Contact

کارت های تماسی نوع پیچیده تری از کارت های پرسنلی هوشمند هستند که عملاً یک تراشه در آن ها تعبیه شده است . از جمله ویژگی های مهم این نوع کارت، امنیت بالای آن در تبادل اطلاعات است. چنانچه اطلاعات به طور مناسب روی کارت ذخیره شود، حتی در صورت مفقود شدن کارت، اطلاعات موجود در آن برای دیگران غیر قابل دسترس خواهد بود. به طور کلی از کارت های پرسنلی هوشمند به عنوان ابزاری جهت پردازش و ذخیره سازی اطلاعات با ضریب امنیتی بسیار بالا استفاده می شود که امکان کنترل حقوق دسترسی به اطلاعات روی آن به راحتی امکان پذیر است . پارامتر امنیت و رمزنگاری اطلاعات ، از مهمترین ویژگی های این فناوری نوین است که در این زمینه فعالیت های مطالعاتی فراوانی انجام گرفته است.

 

چاپ کارت پرسنلی بر روی کارت های ترکیبی

چاپ کارت پرسنلی با توجه به استفاده کاربران، با ترکیب دو یا چند نوع از کارت هایی که در بالا به آن اشاره شد و ایجاد یک کارت ترکیبی امکان پذیر است  . به این ترتیب می توان از مزایا و ویژگی های هر یک از انواع کارتهای خام پی وی سی بهره برد. 

 

خدمات چاپ کارت پرسنلی

 شرکت coico خدمات چاپ کارت پرسنلی ارائه میکند که این خدمات شامل موارد زیر است :

 

  • طراحی گرافیکی و چاپ کارت پرسنلی برای پرسنل ادارات و موسسات و...
  • چاپ کارت پرسنلی با قابلیت اسکرچ  در هر تیراژ
  • چاپ کارت پرسنلی و شخصی سازی آن
  • چاپ کارت پرسنلی با استفاده از تکنولوژی چاپ دیجیتال  که اطلاعات متغیر را بر روی کارت پرسنلی چاپ میکند از جمله: شماره سریال، چاپ مشخصات، شماره پرسنلی و ...
  • چاپ کارت پرسنلی با امکان  کدینگ کردن و رمزنگاری  کارت های پرسنلی
 

 

چاپ کارت پرسنلی , کارت خام پی وی سی,...
نویسنده : چاپ کارت پی وی سی بازدید : 15 تاريخ : 15 تير 1397 ساعت: 3:18